English version (The International Baccalaureate)
VIII Prywatne Akademickie Liceum Ogólnokształcące / aktualności

aktualności

20/04/2017
Marcin Nikoniuk wwyróżniony w Wojewódzkim Konkursie Chemicznym

Z przyjemnością informujemy, że Marcin Nikoniuk został wyróżniony w finale Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej. Serdecznie gratulujemy uczniowi i opiekunowi naukowemu dr Karolowi Dudkowi!

Nasze liceum powstało w 1993 r. z potrzeby stworzenia alternatywy dla systemu szkolnictwa, w którym tak nauczyciel jak i uczeń oraz jego rodzice są często bezsilni wobec zmieniających się wyzwań rzeczywistości; systemu, którego bezwładność oraz ograniczenia formalno-organizacyjne często uniemożliwiają zauważenie człowieka oraz blokują kreatywność. Od początku naszej działalności sprzeciwiamy się bezsilności i równaniu w dół.

potencjal / fakty / hymn / kadra / dyrekcja

Od lat VIII PALO należy do grupy najprężniej rozwijających się krakowskich niepublicznych szkół średnich. Świadczy o tym zarówno stabilna liczba uczniów szkoły, jak też liczba nauczycieli i osób stale ze szkołą współpracujących. Wysoki poziom merytoryczny nauczania znajduje potwierdzenie w losach naszych absolwentów, których spotkać można na wielu renomowanych kierunkach studiów. Obiektywnym potwierdzeniem jakości naszej pracy są również wysokie wyniki egzaminów maturalnych oraz wysokie miejsca w różnorodnych rankingach małopolskich liceów. [wiecej]