English version (The International Baccalaureate)
VIII Prywatne Akademickie Liceum Ogólnokształcące / aktualności

aktualności

27/03/2017
NASZE ZWYCIĘSTWO W SZKOLE DEBATY! MAREK KOŁODZIEJCZYK NAJLEPSZYM MÓWCĄ!

Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że w XIV edycji Szkoły Debaty odnieśliśmy podwójne zwycięstwo.

 

Nasze Liceum zdobyło I miejsce w następującym składzie  zwycięskiej drużyny: Małgorzata Majczak, Mikołaj Jodłowski, Marek Kołodziejczyk, Maciej Trzciński. Nasza drużyna obalila głoszoną przez drużynę IV LO im. T. Kościuszki tezę, iż należy zakazać ruchu samochodowego w centrach miast.

 

Drugim sukcesem jest zdobycie przez Marka Kołodziejczyka tytułu "Najlepszy Mówca XIV edycji".

 

Serdecznie gratulujemy uczniom i opiekunowi ze strony LO  Łukaszowi Zychowi oraz trenerowi Mikołajowi Baciowi!Nasze liceum powstało w 1993 r. z potrzeby stworzenia alternatywy dla systemu szkolnictwa, w którym tak nauczyciel jak i uczeń oraz jego rodzice są często bezsilni wobec zmieniających się wyzwań rzeczywistości; systemu, którego bezwładność oraz ograniczenia formalno-organizacyjne często uniemożliwiają zauważenie człowieka oraz blokują kreatywność. Od początku naszej działalności sprzeciwiamy się bezsilności i równaniu w dół.

potencjal / fakty / hymn / kadra / dyrekcja

Od lat VIII PALO należy do grupy najprężniej rozwijających się krakowskich niepublicznych szkół średnich. Świadczy o tym zarówno stabilna liczba uczniów szkoły, jak też liczba nauczycieli i osób stale ze szkołą współpracujących. Wysoki poziom merytoryczny nauczania znajduje potwierdzenie w losach naszych absolwentów, których spotkać można na wielu renomowanych kierunkach studiów. Obiektywnym potwierdzeniem jakości naszej pracy są również wysokie wyniki egzaminów maturalnych oraz wysokie miejsca w różnorodnych rankingach małopolskich liceów. [wiecej]